Diskusia 4/4: Úvod do teórie chaosu – recenzia

Filmová história scifi

Diskusia

jurinko
(btw.: Pod tu recenziu tretiny sa mozem s kludom anglicana podpisat, dakujem, Janu Juzlovu urcite zacnem sledovat :-) )
14.09.2019
jurinko
Este musim odpovedat na tu tvoju otazku (hoci som mal pocit, ze som uz na nu odpovedal, minimalne medzi riadkami):
Podla tvojich "zakonitosti" mohol pribeh vyzerat uplne akokolvek, lebo to vlastne ziadne zakonitosti nie su. Nukas nam nekonecne moznosti, a teda aj nekonecne zakonitosti. A teda ma pribeh nekonecne vela podob.
Sprav z toho obdobu Marvel Cinematic Universe, mozes tam robit, co len chces, restarty a prequely sequelov, a tak... :-)
14.09.2019
Aleš Horváth
jurinko, keď sa tu rieši pravdepodobnosť, taká miniprihoda z maturity, kde som sedel v komisií. 24 otázok, študent sa naučil 19. Vytiahol si 20tku. Takže túto príhodu mi neuveríš lebo nastala nepravdepodobná udalosť? Myslel som si, že je dôležitá reálnosť pri písaní a nie pravdepodobnosť. Nepravdepodobnosť stania sa udalosti neznamená nerealnost, že sa vôbec nestane. Samozrejme, ak je pravdepodobnosť nulová, napríklad kocka spadne na hranu, tak vtedy môžeme hovoriť o nerealnosti, a teda de facto by dielo bolo lapsus. Ale ak je pravdepodobnosť 0, 0000000001, že sa môže stať, tak to znamená že za istých okolností to reálne je. Adhara vlastne opísala tie udalosti za tých špeciálnych okolností, ktoré možno nie sú vysoko pravdepodobné, ale sú ešte reálne. Podobne ako ten študent na začiatku.
01.01.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.