Workshop časopisu Fantázia a PEN klubu

Literárny workshop pre autorov sci-fi, fantasy a hororu vyhlasujú v týchto dňoch spoločne sci-fi a fantasy časopis Fantázia a Slovenské PEN Centrum.
Filmová história scifi
Literárny workshop pre autorov sci-fi, fantasy a hororu vyhlasujú v týchto dňoch spoločne sci-fi a fantasy časopis Fantázia a Slovenské PEN Centrum. Workshopu sa môže zúčastniť každý slovenský autor, ktorý vyberie svoju najlepšiu poviedku a zašle ju mailom s označením "workshop" v hlavičke do 15. januára 2003 na adresu časopisu Fantázia - fantazia@fantazia.sk. Zaslané poviedky sa nemôžu v čase od septembra 2002 do februára 2003 účastniť anonymných literárnych súťaží na Slovensku a v Česku, musia byť podpísané vlastným menom a uvedený musí byť telefonický aj mailový kontakt na autora.
Workshop sa uskutoční v rámci 2. Večera slovenskej fantastiky dňa 7. februára 2003 v Klube spisovateľov o 17,00 h. na Laurinskej ulici v Bratislave a je prístupný širokej verejnosti. Poviedky budú hodnotené zástupcami časopisu Fantázia, finalistami najvýznamnejších slovenských a českých literárnych súťaží so zameraním na fantastiku a spisovateľmi združenými v Slovenskom PEN Centre.
Ústrednou témou druhého Večera slovenskej fantastiky pod vedením Martina Králika z časopisu Fantázia budú poviedkové súťaže a súčasná slovenská fantastická poviedka. Predseda Slovenského syndikátu autorov fantastiky PhDr. Ondrej Herec porozpráva o skúsenostiach s najrenomovanejšou slovenskou sci-fi súťažou Cena Gustáva Reussa. Po ňom sa predstaví porota novej sci-fi a fantasy súťaže Raketa 2002 a následne literárny kritik a pedagóg Viliam Marčok ponúkne svoju predstavu kritérií, ktoré by mala spĺňať kvalitná súčasná poviedka.
Najlepší autori z literárneho workshopu Fantázie a Slovenského PEN Centra majú zaručené publikovanie na stránkach jediného slovenského sci-fi a fantasy časopisu Fantázia.
Kontakty:
www.fantazia.sk
kralikmartin@fantazia.sk
0905 238 895 Mgr. Ivan Aľakša

Roland Axenberg

Roland Axenberg
"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení." — SG-1 (200) ++++++++++++++++++ Čo keď ľudia považujú stroj za svojho Boha, pretože ľudia majú schopnosť vytvárať veci, ktoré ich presahujú? Čo keď človek kedysi vytvoril večné stroje aby poprel svoju dočasnosť? Čo keď sa človek nakoniec začal tomuto stroju klaňať, pretože stroj je výsledkom racionálneho postupu, zatiaľčo on sám je len krehká hračka náhody? — Azimut

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.