Nadácia - Recenzia

Roland Axenberg
"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení."
— SG-1 (200) ++++++++++++++++++ Čo keď ľudia považujú stroj za svojho Boha, pretože ľudia majú schopnosť vytvárať veci, ktoré ich presahujú? Čo keď človek kedysi vytvoril večné stroje aby poprel svoju dočasnosť? Čo keď sa človek nakoniec začal tomuto stroju klaňať, pretože stroj je výsledkom racionálneho postupu, zatiaľčo on sám je len krehká hračka náhody?
— Azimut
Diskusia


Myslím, že ak človek nečítal Nadáciu, tak by sa mu ten seriál mohol celkom páčiť. Vizuál je pekný a neustále riešenie osobných problémov - na to sme si už zvykli. Celý seriál je skôr taký že "námetom sú motívy, myšlienky a postavy z Asimovej Nadácie". Ale toto určite nie je sfilmovaný Asimovov román Nadácia.
12.12.2021